Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast

Podsumowanie projektu „Od amatora do aktora”

Utworzono dnia 18.10.2023

 

Z dumą i wdzięcznością podsumowujemy projekt, który realizowany był przez naszą bibliotekę w ramach lubelskiej edycji Programu „Bardzo Młoda Kultura 2023-2025” ze wsparciem Narodowego Centrum Kultury. Do współpracy zaprosiliśmy Gminny Dom Kultury w Cycowie i Dyskusyjny Klub Książki działający przy bibliotece. W projekcie udział wzięła młodzież uczęszczająca do Zespołu Szkół im. 7 PUL w Cycowie i Szkoły Podstawowej w Stawku, absolwenci szkół z terenu naszej gminy oraz młodzież z Ośrodka Wychowawczego w Podgłębokiem.

W ramach projektu zorganizowana została wycieczka do Teatru Narodowego w Warszawie na spektakl Alicji Kraina Czarów, w którym udział wzięli zarówno uczestnicy, jak i Partnerzy.  Zorganizowane zostały także warsztaty plastyczne, pod okiem pani Maryli Giszczak, artystki malarki, instruktora plastyki w GDK w Cycowie, podczas których uczestnicy malowali prace, inspirując się nadniemeńską przyrodą.

Jednym z głównych działań projektowych były warsztaty teatralne,  pod kierunkiem pani Magdaleny Chlebuś-Mazurek – instruktora teatralnego, aktorki w Teatrze Pierwszego Kontaktu, podczas których młodzież przygotowywała się do przedstawienia fragmentów powieści  Elizy Orzeszkowej Nad Niemnem.

Zrealizowana inscenizacja była owocem wielu godzin pracy
i zaangażowania młodzieży. Była ona nie tylko edukacyjnym doświadczeniem, ale także sposobem na rozwijanie umiejętności aktorskich, kreatywności
oraz integracji i współpracy wśród młodzieży. Pozwoliła na ożywienie literatury w ciekawy i interaktywny sposób.

Publiczne wystawienie inscenizacji w wykonaniu młodych artystów odbyło się 12 października 2023 r. w Gminnym Domu Kultury w Cycowie. Na kameralnej uroczystości pojawili się wyjątkowi goście, m.in. przewodnicząca Rady Gminy Cyców – Violetta Tobiasz, wójt Gminy Cyców- Wieslaw Pikuła,  zastepca wójta – Marta Dyszewska, dyrektor GDK – Marzenna Karpowicz, wicedyrektor MOW w Podgłębokiem - Urszula Jabłońska, przewodniczący Rady Seniorów - Jan Baczyński vel Mróz, członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki, nauczyciele, opiekunowie, rodzice oraz społeczność lokalna.

Serdecznie dziękujemy widzom za przybycie na przedstawienie,  za ciepły odbiór, gromkie brawa i owacje. To najlepsza satysfakcja i nagroda dla wykonawców, a dla organizatorów motywacja do dalszego działania. Dziękujemy również Zespołowi Śpiewaczemu Świerszczowianki za uświetnienie tego wydarzenia.

Wszystkie powyższe działania projektowe zrealizowane zostały dzięki wspaniałej współpracy i pracy zespołowej.

Dziękujemy naszym Partnerom, Instruktorom warsztatów i Wszystkim, którzy wspierali nas w różnych aspektach projektu. Wasza pomoc była bezcenna. Cieszymy się, że mogliśmy działać z tak zaangażowanymi osobami.

Pragniemy podziękować  przede wszystkim Młodzieży  za aktywny udział w warsztatach, za zaangażowanie, włożoną pracę, a także za miłą
i serdeczną atmosferę. Jesteśmy wdzięczni, że byliście częścią tego wyjątkowego projektu.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

ZAŁĄCZNIKI:

KATALOG ONLINE

Logo, trzy karty katalogowe niebieska, zielona, żółta, napis mak+

Logotyp - czerwono-szary napis Acacemica wypożyczalnia z ukośną czerwoną kreską.

Logo portalu społecznościowego facebook, niebieski kwardrat z białą literą f.
 

logo BIP w kolorze białym i czerwonym

 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 2

W poprzednim tygodniu: 50

W tym miesiącu: 151

W poprzednim miesiącu: 161

Wszystkich: 5165